Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 086 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Protest przeciwko gloryfikacji banderowców!!

niedziela, 31 stycznia 2010 18:19

W piątek 5 lutego o g. 15.00 odbędzie się ogólnopolska akcja protestacyjna przeciwko gloryfikacji Stepana Bandery i Ukraińskiej Powstańczej Armii przez prezydenta Wiktora Juszczenkę. Informację tę zamieszcza na swojej stronie ks. Tadeusz Isakowicz -Zaleski www.isakowicz.pl na prośbę stowarzyszeń rodzin pomordowanych na Kresach Wschodnich, które są organizatorami protestu.

Piątek, 5 lutego

g. 13.00 - konferencja prasowa w Warszawie (miejsce będzie podane jutro)

g. 15.00 - pikiety pod ambasadą Ukrainy przy u. Szucha w Warszawie oraz pod konsulatami w Krakowie, Lublinie i Wrocławiu.

Pikiety będą legalne i zgłoszone władzom samorządowym. Do udziału w nich organizatorzy zapraszają nie tylko Kresowian i ich potomków, ale także wszystkich tych, którzy niezależnie od swych przekonań politycznych, chcą przeciwstawić się gloryfikacji faszyzmu, antypolonizmu i antysemityzmu.

Hasło protestu jest następujące:

Polska i Ukraina - przyjaźń i pojednanie

Juszczenko, Bandera, OUN-UPA i SS Galizien - hańba i potępienie.

Chętni do udziału w pikietach mogą wysyłać swoje zgłoszenia na e-mail: tadeusz@isakowicz.pl

Organizatorzy proszą o :

- zabranie zniczy, które ułożone w kształcie krzyża będą zapalone pod ukraińskimi placówkami dyplomatycznymi na pamiątkę setek tysięcy Polaków, Żydów, Ormian i Ukraińców, obywateli Drugiej Rzeczypospolitej,  pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich  

- przygotowanie transparentów (ich treść musi być uzgodniona z organizatorami)

- szerokie informowanie innych osób o tej akcji protestacyjnej.

 

Organizatorzy chcą poprzeć także działania prezesa Zwiazku Polaków na Ukrainie Stanisława Kosteckiego, który w protescie przeciwko gloryfikacji przez morderców narodu polskiego spod znaku OUN-UPA ma zamiar zwrócić sie do MSZ RP, aby Juszczenkę uznać w Polsce za personę non grata.

Do organizatorów wpływają propozycje zorganizowania w tym dniu także pikiet pod Pałacem Prezydenckim i Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Byłby to protest przeciwko milczeniu władz polskich wobec znieważania przez Juszczenkę narodu polskiego.

Osobną sprawą jest zorganizowanie protestu w Warszawie w czasie losowania w niedzielę 7 lutego grup eliminacyjnych na mistrzostwa EURO 2012. Rozważany jest również list do władz FIFA i UEFA, który przetłumaczony na języki obce przedstawiłby dziennikarzom zagranicznym odradzanie się faszyzmu na Ukrainie, zwłaszcza we Lwowie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

No i dostaliśmy po głowie po raz kolejny - banderowcy uznani za stronę walczącą o niepodległość Ukrainy!

sobota, 30 stycznia 2010 0:13
Brak  reakcji polskich władz na uznanie Stepana Bandery bohaterem Ukrainy pociągnął za sobą kolejny skandaliczny krok Juszczenki - uznanie banderowców za stronę walczącą o niepodległość Ukrainy. Możemy więc spodziewać się wysypu pomników ku czci bandziorów, którzy w bestialski sposób wymordowali tysiące Polaków, Żydów, Ormian i swoich rodaków. Czy już tak nisko upadło nasze państwo, że nie potrafi upomnieć się o swoich obywateli, którzy padli ofiarą ukraińskich nacjonalistów? A może ordery i odznaczenia przyznane przez Juszczenkę naszym politykom zrobiły im wodę z mózgów?? 

W imieniu Prezydenta Wiktora Juszczenko ambasador Aleksander Motsyk wręczył 19 stycznia w Warszawie nagrody państwowe Ukrainy czterem wysokim rangą politykom polskim za "osobisty wkład w pogłębianie polsko-ukraińsko partnerstwa strategicznego i wszechstronnego rozwoju stosunków między krajami w ostatnich latach".

 Wśród nagrodzonych byli: szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) RP Aleksander Szczygło (Order za Zasługi II stopnia), Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta Polska Małgorzata Bochenek (order księżnej Olgi II stopnia), zastępca sekretarza stanu Kancelarii Prezydenta RP Mariusz Handzlik i zastępca przewodniczącego Komisji Sejmowej do spraw współpracy polsko-ukraińskiej Marek Kuchciński.

Komentując otrzymanie nagrody A. Szczygło zauważył, że stosunki polsko-ukraińskie układają się bardzo dobrze, zwłaszcza w sferze bezpieczeństwa i współpracy w dziedzinie energetyki, a wśród wyzwań wymienił kontynuowanie prac nad zbliżeniem obydwóch narodów: "Zawsze powtarzam, że ani Polacy, ani Ukraińcy nie są zainteresowani w kontynuowaniu historycznych konfliktów "- podkreślił A. Szczygło.
Nasze Słowo» № 5, 31 stycznia 2010 r 

Skoro wszystko wskazuje na to, że nasze władze nie zdobędą się na reakcję na skandaliczne decyzje Juszczenki, bardzo ważne jest, abyśmy jako społeczeństwo wystąpili ze zdecydowanym i mocnym protestem przeciwko uznaniu katów i oprawców naszych Rodaków za bohaterów.
Wszystkich, którzy zechcą złożyć swój podpis pod listem otwartym skierowanym do prezydenta RP, prezesa Rady Ministrów, marszałka Sejmu, ministra spraw zagranicznych zapraszamy na spotkanie w dniu 2 lutego br. na godzinę 17.30  do siedziby Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia - ul. Rynek 11.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Spotkanie z dr Andrzejem Zapałowskim

poniedziałek, 25 stycznia 2010 20:13

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na spotkanie z dr Andrzejem Zapałowskim, które odbędzie się 2 lutego br. o godzinie 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia - ul. Rynek 11.
Dr Andrzej Zapałowski w latach 2004 - 2009 był Posłem do Parlamentu Europejskiego, a obecnie stoi na czele Podkarpackiej Ligi Samorządowej. Jest inicjatorem wielu przedsięwzięć związanych z upamiętnieniem ofiar ukraińkich nacjonalistów oraz prawdziwego przedstawiania historii stosunków polsko - ukraińskich w czasie II wojny światowej oraz tuż po jej zakończeniu. Dr Andrzej Zapałowski jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Przemyślu.
W trakcie spotkania będzie można podpisać protest przeciwko nadaniu tutułu Bohatera Ukrainy przez ustępującego prezydenta Wiktora Juszczenkę. Protest skierowany zostanie do władz naszego kraju, które jak na razie nie zamierzją interweniować w tej sprawie. Może lawina protestów płynących od społeczeństwa zmieni postawę naszych polityków.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Skandal i hańba!!

piątek, 22 stycznia 2010 22:43
Niestety stało się to, czego można było spodziewać się po kończącym swoją kadencję prezydencie Ukrainy - Wiktorze Juszczence. Swoim dekretem uznał dziś zbrodniarza z OUN-UPA Stepana Banderę bohaterem Ukrainy. Jest to policzek wymierzony Polakom, a w szczególności naszym władzom, które biernie obserwowały to co dzieje się na Ukrainie i nazywały Juszczenkę "przyjacielem Polski i Polaków". Może wreszcie nasz prezydent i rząd otrząsną się i zareagują właściwie, wyrażając w zdecydowany sposób  protest przeciwko honorowaniu zbrodniarzy! 
Ofiary ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów przewracają się w swych grobach :-(

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wznawiamy regularne spotkania członków TMLiKPW w Jarosławiu!

wtorek, 05 stycznia 2010 11:59
Od stycznia br. wznowione zostaną regularne spotkania członków TMLi KPW w Jarosławiu. Już dzisiaj 5 stycznia o  godzinie 17.30  spotykamy się po raz pierwszy w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia - Rynek 11 (tzw. kamienica królowej Marysieńki). Wszystkich chętnych oraz zainteresowanych tematyką kresową serdecznie zapraszamy!
Spotkania odbywać się będą w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Planujemy również otwarcie własnej biblioteczki z literaturą poświęconą Kresom.
Tematyka poszczególnych spotkań będzie podawana na bieżąco na naszej stronie.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  86 251  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Strona Jarosławskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich Kontakt: tel. 0 509 947 980 e-mail: tml.jaroslaw@wp.pl

Statystyki

Odwiedziny: 86251

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl