Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 085 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Tyle jest miast....

wtorek, 26 października 2010 12:25


W minioną niedzielę w sali widowiskowej MOK w Jarosławiu odbył się III Przegląd Piosenki Kresowej, w którym udział wzięło 17 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych: młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej oraz osób dorosłych. Jury w składzie: pani Teresa Król - muzyk, solistka kapeli "Fidelis" z Przemyśla, pan, Jan Nowakowski - muzyk, szef kapeli "Fidelis" oraz pan Piotr Polański - nauczyciel Szkoły Muzycznej II Stopnia Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii solistów:
I miejsce - Magdalena Pamuła z Klubu Garnizonowego w Przemyślu - za brawurowe wykonanie piosenki "Preclarka z Pohulanki"
II miejsce - Dagmara Moskwa - z I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu, której na organach akompaniował
szkolny kolega  Łukasz Stanisławczyk
III miejsce - Anna Kroczek
- z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu

Anna Orlewicz -wyróżnienie
Monika Czarny - Zespół Szkół w Pawłosiowie - wyróżnienie

W kategorii zespołów przyznano I nagrodę Zespołowi NSF z Klubu Garnizonowego w Przemyślu,
dwa równorzędne drugie miejsca zdobyli: zespół wokalny z Zespołu Szkół w Szówsku oraz duet Natalia i Patrycja Adamiec z Zespołu Szkół w Piwodzie.
Przyznano także dwa równorzędne trzecie miejsca dla Zespołu  RozTeam z Zespołu Szkół w Roźwienicy oraz Zespołowi Śpiewaczemu "Pawłosiowianie".

Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali upominki ufundowane przez zakład "San - Pajda" Jarosław oraz dyplomy.
Laureaci nagrodzeni zostali sprzętem audio-wizualnym oraz książkami zakupionymi ze środków własnych TML i KPW.
Z ramienia Burmistrza Miasta Jarosławia, który objął honorowy patronat nad imprezą, w Przeglądzie uczestniczyła Pani Iwona Międlar, która wspólnie z organizatorami Przeglądu wręczyła laureatom nagrody.
Publiczność licznie zgromadzona w sali MOK mogła po koncercie laureatów wysłuchać fantastycznej kapeli "Fidelis" z Przemyśla, która zaprezentowała nie tylko wiązankę lwowskich szlagierów, ale także świetny dowcip.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

III Przegląd Piosenki Kresowej - 24 X 2010

piątek, 22 października 2010 12:30
24 października - w najbliższą niedzielę, już po raz trzeci w sali widowiskowej MOK w Jarosławiu, wykonawcy reprezentujący młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną oraz osoby dorosłe zmierzą się z piosenką kresową. W tegorocznej edycji Przeglądu udział weźmie 17 wykonawców - przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 11.30, natomiast o godzinie 15.00  zacznie się koncert laureatów, po którym gościnnie wystąpi przemyska kapela podwórkowa "FIDELIS".

Zapraszamy w niedzielne popołudnie do sali widowiskowej MOK w Jarosławiu!!

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Święto Kultury Kresowej w Jarosławiu - do zobaczenia za rok

poniedziałek, 11 października 2010 11:39
 


II Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej przeszedł do historii. Przez 7 dni, od 24 do 30 września br. mieszkańcy Jarosławia mogli delektować się pięknem niezwykle bogatej i różnorodnej kultury Kresów. Ze sceny rozłożonej na jarosławskim Rynku, 25 i 26 września rozbrzmiewały dźwięki muzyki ormiańskiej, romskiej, ukraińskiej, żydowskiej i polskiej. Publiczność, która korzystając
z pięknej pogody przybyła na Rynek, mogła nie tylko podziwiać występy artystyczne, ale także spróbować potraw kuchni ormiańskiej czy ukraińskiej, degustować wino dojrzewające w Winnicy "Węgrzyn" państwa Krzysztofa Mruka i Małgorzaty Herman-Mruk, zakupić wypieki cukiernicze firmy "San-Pajda" Jarosław czy też pieczywo i inne wypieki Firmy "BAMAL". Do łez rozbawił przybyłych Kabaret "Pacałycha" prowadzony przez niezrównaną Danutę Skalską, wspaniale wcielającą się
w postać Ciotki Bandziuchowej, czy też "Teatr Pod Górkę" prezentujący dowcip i humor żydowski oraz piękno poezji Mariana Hemara. W Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji niezwykle ciekawe, bogato ilustrowane wykłady przedstawili wybitni znawcy kultury i tematyki kresowej: prof. Stanisław Sławomir Nicieja, który24 września zabrał zebranych w podróż do Truskawca  - jednego z najbardziej znanych kurortów przedwojennej Europy oraz Tomasz Kuba Kozłowski, który zwrócił uwagę na wielokulturowość, wielonarodowość i wielowyznaniowość dawnych Kresów.

W pamięci widzów na długo pozostanie niezwykły występ ormiańskiej pieśniarki Amalyi Sahakyan, której występ dosłownie porwał zebranych w sali do wspólnego śpiewu i tańca. Warto podkreślić, że na ten "wieczór ormiański" przybyli przedstawiciele mniejszości ormiańskiej nie tylko z Jarosławia.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także wystawy towarzyszące Festiwalowi: wystawa XVIII, XIX
i XX wiecznych kilimów pochodzących ze zbiorów Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz wystawy fotografii Aleksego Iutina pt. "Milczący świadkowie - ślady Polski we Lwowie" oraz Artura Dobruckiego z jego podróży na Podole.

Zwieńczeniem Festiwalu było spotkanie z red. Ewą Szakalicką - autorką kilkuset filmów dokumentalnych poświęconych Kresom oraz problematyce mniejszości polskiej na Litwie, Łotwie, Białorusi czy Ukrainie. Tym razem red. E. Szakalicka zaprezentowała troje niezwykle uzdolnionych młodych Polaków, których rodziny pozostały na Litwie, Łotwie i Białorusi. Zebrani w sali kinowej MOK w Jarosławiu byli pod ogromnym wrażeniem tych młodych ludzi - pojawił się niemal  natychmiast pomysł, by zaprosić ich do udziału w III Międzynarodowym Festiwalu Kultury Kresowej, który mamy nadzieję odbędzie się już za rok.

Bogaty i mocno zróżnicowany program tegorocznej edycji Festiwalu mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu: Gminy Miejskiej Jarosław, Województwa Podkarpackiego oraz sponsorów: Owens - Illinois Produkcja Polska S.A., Owens - Illinois Dystrybucja i Sprzedaż, GAZ-SYSTEM Operatora Gazociągów Przesyłowych Oddział w Tarnowie, "San-Pajda" Jarosław, EUROVIA POLSKA, Restauracji "Piast" w Tuczempach, Hotelu "Hetman" w Jarosławiu, Pizzerii "da Salvatore", Banku Spółdzielczego w Roźwienicy, PGE Zamojskiej Korporacji Energetycznej, Państwa Teresy i Zdzisława Dziedzic, Składu Budowlanego "DiSPOL", Pana Wacława Sochy, Firmy Usługowo - Handlowej "Tubis" oraz jarosławskiemu klubowi ROTARY. Swojego wsparcia udzielili także: PGKiM w Jarosławiu, PSS "Społem" w Jarosławiu, Zakłady Mięsne "Sokołów S.A. oraz Firma Remontowo - Budowlana pana Tomasza Taranowicza.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  86 205  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Strona Jarosławskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich Kontakt: tel. 0 509 947 980 e-mail: tml.jaroslaw@wp.pl

Statystyki

Odwiedziny: 86205

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl